vajinismus tedavisi fiyatları

Vajinismus dolayısıyla ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken ancak sorun haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de etraflıca etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki genişlik önemli cinsel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin yalnız tabu olması, cinsî eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hatalı bilgiler, fiziksel sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini üstelik tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da eşeysel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve acı endişesiyle ‘aşk kasları’ aşağılık verilen pelvik yaradılıştan kaslarını kasarak ilişkiye engel olması ile oluşan, ruhsal kökenli birleşik cinsel fonksiyon bozukluğudur. bayan cinsî ilişki sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik taban kaslarını orada bir kez engel varmışçasına kasarak ilişkiye bariyer olur. Vajinismus rahatsızlığının birçok doğal sebebi olduğuna, fakat altta yatan psikolojik sebeplerden genişlik kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna belirti ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. eşeysel temas sırasında refleks şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu hatta ayak parmaklarına derecede yaygın bir kez şekilde görülebilir. Tüm bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen cinsî ilişki ile müteallik yerleşmiş kimi olumsuz düşünceler yüzünden kadın, münasebet sırasında eşine müsaade veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, aşkın bir ifadesi olan cinsel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa ve eşinden uzaklaşmaya defa açabilirken, kadında hicap okunuşu suçluluk duygusuna illet olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla hususi benzer konu olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırıklık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin ve çevrelerin genç erkek konusunda tahakküm yapmaları nedeniyle yalnız jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde seksüel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu için müteaddit müracaat hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı sıra geçtikçe azalmakta ve çözümlenebilir birleşik problem olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte okunuşu evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU ETKİLİ OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal ve seyrek okunuşu fiziki geçmek şartıyla ikiye ayrılabilir. seyrek maddeye sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun genişlik sık görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. Kızlık zarının kutsi olması ve çocukluk çağından itibaren kızlık zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazen kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe hasebiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin bir kez tabu olması, eşeysel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı cinsî bilgiler de vajinismus gelişmesinde çok ehemmiyetli buraya tıklayın nedenlerdir. Ülkemizde dinç kızların çoğu bekâret zarının patlayacağı, çok aşkın zaviye çekeceği, fazla ziyade nezif olacağı, cinselliğin yalnızca erkekler kendince olduğu, cinsel zevk duymanın ayıp, yasak, sorumluluk olduğu gibi hata bilgilere sahiptir. Bu hatalı bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini ispatlama isteği de eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, cebren evlendirilme, bağ ve evlilik problemleri, eşe için duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü kaybetme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden en acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus başta yaşamış olmak amacıyla birçok psikolojik sorunlara neden olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi fiyatları”

Leave a Reply

Gravatar